10 maja 2008

Zmiana znacznika Title na Bloggerze

Do tej pory na większości blogów opartych o Bloggera, znacznik Title jest formatowany w ten sposób, że najpierw wyświetlana jest nazwa bloga, a dopiero za nią tytuł posta.

Takie rozwiązanie, w którym słowa kluczowe z tytułu twojego posta są na dalszej pozycji, nie jest zbyt dobre z punku widzenia SEO (search engine optimization).

Na szczęście Blogger zauważył ten problem i dostarczył proste rozwiązanie. Pojawił się nowy znacznik, który możesz wykorzystać w szablonie: <data:blog.pageName/&gt

Ten nowy znacznik jest już standardowo używany na nowo zakładanych blogach. Będziesz go mieć także, gdy w tej chwili zmienisz swój szablon na któryś ze standardowo serwowanych przez Bloggera.

Co jednak jeśli masz w użyciu niestandardowy szablon i niekoniecznie chcesz go stracić? Oczywiście możesz w prosty sposób ręcznie zmienić oryginalny znacznik <data:blog.pageTitle/&gt na nowy <data:blog.pageName/&gt

W tym celu:
1. Wejdź do Szablon>Edycja HTML
2. Znajdź znacznik <data:blog.pageTitle/&gt
3. Zamień go na:

<b:if cond='data:blog.pageType == "index"'&gt
<title><data:blog.title/></title&gt
<b:else/&gt
<title><data:blog.pageName/></title&gt
</b:if&gt

4. Zapisz szablon.

Po tej zmianie standardowy format Title w pasku przeglądarki - [tytuł bloga] tytuł posta, zamieniony zostanie na tytuł posta. Tym samym wzrośnie nieco szansa, że twoja strona będzie wyżej w wynikach wyszukiwania na słowa kluczowe zawarte w tytułach postów.

1 komentarz:

mi2i7x2wyl pisze...

In recent years, lottery tickets are gaining 카지노사이트 reputation amongst many players. Over 60% of the Bulgarian inhabitants actively buys paper tickets for fast and straightforward revenue. This has compelled competitive on-line casinos to develop models of popular scratch cards, which function nearly. The USA - The United States of America is mostly thought of the birthplace of slots, as the primary slot machine was invented in America again in 1891.